Moderní vibrační technika dokáže zhutnit čerstvý beton formovaný do budoucího výrobku a dát mu lepší vlastnosti. Vibrolisy a celé vibrolisové výrobní linky umožňují přesnou výrobu lehkých, tenkostěnných betonových tvarovek a dílců s vysokou pevností.
Do vibrolisu potřebujete pracovní podložky, a právě na jejich výrobu se zaměřila firma z Týniště nad Orlicí. Od roku 2012 má na pracovní podložku a její výrobu patent, od roku 2013 má i výhradní zastoupení na prodej úsporných tvárnic, vibrolisů a forem srbské společnosti Prometal.
Výroba pracovních podložek se vždy konzultuje se zákazníkem. Cílem je zjistit, jak bude zákazník podložku skladovat a používat v provozu, poskytnout nezbytnou konzultaci, aby podložka měla co největší životnost a zákazník byl spokojen. K výrobě pracovních podložek se používá uměle vysušené řezivo z borovice nebo buku. Tvrdé podložky z buku jsou určeny pro zákazníky, kteří vyrábějí těžké výrobky. Podložky se neprohýbají a výrobky nemají tendenci praskat. Podložky z buku jsou sice dražší, ale zákazníkovi se jejich nákup zcela jistě vyplatí už jen proto, že životnost takových podložek je vysoká.
Pracovní podložky jsou vyrobeny z lamel, spojených svorníky a lepenými PUR lepidlem. Jsou ofrézovány na požadovaný boční profil a přebroušeny na širokopásové brusce. Při následné kontrole se drobné prasklinky na povrchu podložky vyspravují tmelem a poslední úpravou je impregnace. Pracovní podložky z Týniště nad Orlicí směřují za zákazníky do našich sousedních zemí, Maďarska, Slovinska, Litvy, Ruska a také do daleké Sýrie a USA.
Na český trh firma přinesla i naprostou novinku, kterou je EU úsporná tvárnice. Vyrábí se ve dvou rozměrech, je určena k výstavbě plotů i opěrných zdí, garáží, sklepů a staveb menšího rozsahu. Tato tvárnice je oproti klasickým bednícím tvárnicím až o 80 procent levnější díky uspoře betonové směsi. Skrývá i další výhody, jako je úspora na štěrku, železa, dopravy materiálu a práce. Výstavba z úsporných tvárnic je velmi jednoduchá, přesně se překládají, jsou na nich přesné otvory, které od spodní řady vytvářejí betonový sloupek na každých 25 centimetrů. Do vzniklého otvoru se vkládá armatura a zalévá se betonem. Na tři metry oplocení tak stačí jedno kolečko betonové směsi.